Termin do uzgodnienia
Start: Pomnik Solidarności przy Placu Centralnym im. R. Reagana

Zajęcia prowadzone są w formie spaceru, podczas którego odbywa się prezentacja „w naturze” gatunków wyjątkowo bogatej flory i fauny Łąk Nowohuckich (użytek ekologiczny i obszar Natura 2000).

Uczestnicy poznają również historię tego miejsca oraz podstawowe formy ochrony przyrody występujące w Polsce. Otrzymują do wypełnienia karty pracy, które pomogą im w zapamiętaniu najważniejszych informacji o użytku ekologicznym.

Terminarz warsztatów:
– wiosna: warsztaty ornitologiczne,
– lato: warsztaty botaniczne i entomologiczne,
– jesień: warsztaty przyrodnicze.

Poziom zajęć dostosowany jest do wieku uczestników i wybranego tematu.

• Warsztaty dla grup przedszkolnych (5-6 lat), klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych lub zorganizowanych grup dorosłych i seniorów
  • Czas trwania: ok. 2 godz.
  • Cena: 50,00 zł / grupa + 5,00 zł / osoba
    – nauczyciele i opiekunowie bezpłatnie
    – Krakowską Kartę Rodzinną 3+ i Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (50% zniżki dla posiadacza karty po jej okazaniu) honorujemy w zależności od wyboru prowadzącego zajęcia

Proponowana oferta wpisuje się w podstawę programową edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a także przedmiotów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych takich jak: przyroda, biologia i geografia.

Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa