Termin do uzgodnienia
Start: do uzgodnienia

Spacer poświęcony dziejom sztuk plastycznych na terenie Nowej Huty po 1949 r.

Podczas poznamy nowohucki świat artystyczny dobry PRL-u i zobaczymy najważniejsze rzeźby plenerowe w Parku Ratuszowym oraz w Parku Wiśniowy Sad. Dowiemy się czym była i gdzie znajdowała się galeria „Pod Chmurką” Mariana Kruczka. Będziemy mogli przekonać się, gdzie i co tworzyła „Grupa Nowohucka”, a także kim był Janusz Trzebiatowski. Zobaczymy gdzie mieściły się najważniejsze galerie i salony sztuki. Dowiemy się też jak obecnie czytać sztukę w przestrzeni publicznej oraz uwrażliwimy się na sztukę awangardową.

Poziom zajęć dostosowany jest do wieku uczestników.

Spacer może zakończyć się zwiedzaniem i/lub warsztatami w Galerii Huta Sztuki Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (płatne dodatkowo – szczegóły: www.okn.edu.pl/galeria-huta-sztuki/edukacja).

  • Spacer dla klas VI-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych lub zorganizowanych grup dorosłych i seniorów
  • Czas trwania: ok. 2 godz.
  • Cena: 50,00 zł / grupa + 5,00 zł / osoba- nauczyciele i opiekunowie bezpłatnie- honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ i Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 50% zniżki dla posiadacza karty po jej okazaniu

Proponowana oferta wpisuje się w podstawę programową przedmiotów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych takich jak: historia, język polski, wiedza o społeczeństwie, muzyka i plastyka.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 47, nhlab@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/NowohuckieLaboratoriumDziedzictwa

Zajęcia dla grup zorganizowanych NHLab

Komentarze są wyłączone.