Termin do uzgodnienia
Start: Plac Centralny im. R. Regana, finał: Teatr Ludowy, os. Teatralne 34

Spacer pokazujący najważniejsze obiekty architektury socrealistycznej, modernistycznej i postmodernistycznej w Nowej Hucie.

Podczas spaceru można zobaczyć: bloki Adamskiego, osiedla Willowe i Wandy, plac Centralny, aleję Róż z miejscem po pomniku Lenina, Teatr Ludowy, szkołę „tysiąclatkę”, blok szwedzki i francuski, osiedle Centrum E. Spacer odbywa się w kluczu książki „Nowa Huta. Architektoniczny portret miasta drugiej połowy XX wieku”, która wydana została przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w 2018 r.

Poziom zajęć dostosowany jest do wieku uczestników.

• Spacer dla klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych lub zorganizowanych grup dorosłych i seniorów
  • Czas trwania: ok. 2 godz.
  • Cena: 50,00 zł / grupa  + 5,00 zł / osoba

– nauczyciele i opiekunowie bezpłatnie
– honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ i Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 50% zniżki dla posiadacza karty po jej okazaniu

Proponowana oferta wpisuje się w podstawę programową przedmiotów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych takich jak: historia, język polski, wiedza o społeczeństwie, muzyka i plastyka.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida