_

Aktualności w Nowohuckim Laboratorium Dziedzictwa

Czarna litera n z kropką na żółtym tle.

NH Network przy bilardowym stole

27 stycznia 2023
Spotkania z cyklu NH Network odbywają się średnio raz na kwartał i są okazją do wzajemnego poznania się, przedstawienia swoich inicjatyw i wymiany doświadczeń. Wyciągamy z ukrycia wartościowe inicjatywy i ich często anonimowych autorów. Zapraszamy 15 lutego 2023 r. o godz. 17:00.
Czarna litera n z kropką na żółtym tle.

Tłusty czwartek ze sztuką. Oprowadzanie po wystawie „Wybrane z kolekcji – nowa odsłona”

26 stycznia 2023
Galeria Huta Sztuki zaprasza na tłusty czwartek ze sztuką. Tego dnia (16 lutego 2023 r.) oficjalnie zainaugurujemy otwarcie wystawy „Wybrane z kolekcji – nowa odsłona”. 
Biały napis luty 2023 na żółtym tle z białym sygnetem logotypu ośrodka kultury imienia norwida. Kalendarz wydarzeń na luty 2023. Więcej informacji w rozwinięciu wpisu.

Program wydarzeń Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa – luty 2023

24 stycznia 2023
Gorąco zachęcamy do zapoznania się z kalendarium wydarzeń Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na miesiąc luty (2023) w odświeżonej wersji. Informacje dostępne w rozwinięciu.
Plansza informacyjna. Premiera, 21 stycznia 2023, godz. osiemnasta. Przewodnik po neonach nowej huty. Szlak nowohuckich neonów. Różnokolowe napisy na fioletowym tle.

Premiera publikacji „Przewodnik po neonach Nowej Huty” oraz fontu „Samosia”

23 stycznia 2023
Sobotni wieczór (21.01.2023) był pełen emocji! Premierą publikacji „Przewodnik po neonach Nowej Huty” oraz fontu „Samosia” zakończyliśmy projekt „Szlak nowohuckich neonów”, realizowany od wiosny 2022 roku i finansowany ze środków Miasta Krakowa.
Prezentacja fontu Samosia na fioletowym tle. Różnokolorowe napisy.

Font Samosia inspirowany nowohuckimi neonami

21 stycznia 2023
Font Samosia powstał w ramach projektu „Szlak nowohuckich neonów”, który był realizowany przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w 2022 roku. Autorkami fontu są Dominika Langosz oraz Anna Zabdyrska. „Samosia” to krój pisma zainspirowany neonami znanymi z budynku potocznie w Nowej Hucie zwanego Helikopterem.
Z prawej strony widać drzewa i krzewy. U góry napis "poznajemy ogrody historyczne i współczesne ogrody Niemiec" na różowym tle. 11 lutego 2023, godz. 11:00. Kliknij by poznać szczegóły.

Historyczne i współczesne ogrody Niemiec. Webinar w ramach projektu Ogrody Nowej Huty. Prowadzenie: dr Maria Lankosz-Mróz

17 stycznia 2023
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Ogrody Nowej Huty. Tym razem, w towarzystwie dr Marii Lankosz-Mróz, będziemy spacerować po niemieckich ogrodach.
Plakat koncertu "Nowohuckie kolędowanie z Chórem Vox Populi"

Nowohuckie kolędowanie z Chórem Vox Populi

13 stycznia 2023
Jak co roku, Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida, zaprasza na wspólne kolędowanie z Chórem Vox Populi, pod dyrekcją prof. Rafała Marchewczyka, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas koncertu będzie można usłyszeć i zaśpiewać  – mniej lub bardziej znane  – kolędy, w autorskich opracowaniach dyrygenta.
_

NORWID – DOSTĘPNY!

Rysunkowy biało-czarny wizerunek Cypriana Kamila Norwida trzymającego planszę z napisem Norwid-dostępny a pod nim symbole szczególnych potrzeb. Białoniebieskie tło. Z tyłu otwarte drzwi do instytucji. Kliknij by dowiedzieć się więcej od projekcie Norwid-dostępny.

_

Wydarzenia w Nowohuckim Laboratorium Dziedzictwa

 

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida jest Instytucją Kultury Miasta Krakowa.