Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni

Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci i jak dbać o ich rozwój.

Współcześni rodzice są zazwyczaj aktywni, poszukują wiedzy, informacji i kontaktów, chcą się rozwijać i dokształcać. Na te potrzeby odpowiada Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni, w którym mamy i tatusiowie poprzez uczestnictwo w warsztatach i spotkaniach edukacyjnych, mogą nabyć nowe umiejętności, poszerzyć wiedzę na temat zdrowia i wychowania oraz przygotować się do powrotu do pracy.

Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni realizowany jest dzięki wsparciu Biura Pełnomocnika PMK ds. Rodziny oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Koordynacja projektu i informacje: Katarzyna Kosowska / mkr@kuznia.edu.pl

Program na wrzesień:

8, 15, 22, 29.09, godz. 10:15
Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14 | zapisy przez formularz (tylko na listę rezerwową)
TAŃCZĄCE NUTKI – warsztaty umuzykalniające dla rodziców z dziećmi
Prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej.
Zapraszamy rodziców z dziećmi do 8 miesiąca życia.

15.09, godz. 11:00
Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14 | zapisy przez formularz
JAK PUSZCZAĆ SWOJE DZIECI W ŚWIAT, CZYLI O ADAPTACJACH WSZELKICH, NIE TYLKO PRZEDSZKOLNYCH – spotkanie z psychologiem
Prowadzenie: Monika Lipowska.

20.09, godz. 10:00
Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14 | zapisy zamknięte
CHWYTANKI – warsztaty dla rodziców z dziećmi od 10 do 24 miesiąca życia.
Prowadzenie: Anna Widzyk-Kampa.

22, 29.09, godz. 11:00
Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14 | zapisy przez formularz
MASAŻ SHANTALA
Zapraszamy rodziców z dziećmi od 6. tygodnia do wieku raczkującego.
Prosimy o zabranie ze sobą ręczników i oliwek.
Prowadzenie: Wanda Hałuniewicz – instruktor Masażu Shantala Plus w Szkole Masażu Dotyk i Więź, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, doula połogowa.

Kto z nas nie lubi masażu? Relaks, ciepłe dłonie masażysty i to uczucie, kiedy opada z nas całe napięcie! A masaż, który wykonuje najbliższa nam osoba? To już sama przyjemność w najczystszej postaci! Jeśli chcesz dać dziecku właśnie taki relaks w poczuciu zupełnego bezpieczeństwa. Jeśli chcesz, żeby lepiej spało, czuło się lepiej we własnym ciele i lepiej określało miejsce swojego ciała w przestrzeni. Jeśli masz ochotę kilkanaście minut dziennie poświęcić po prostu na BYCIE z Twoim dzieckiem, na zachwyt bez powodu albo z powodu, że JEST. Jeśli chcesz w pełni zaakceptować swoje dziecko, nawet jeśli nie jest doskonałe. Jeśli kochasz swoje dziecko miłością bezwarunkową i chcesz im tą miłość okazać poprzez dotyk, który jest dla niego najważniejszym zmysłem. Jeśli… To właśnie Ciebie zapraszam na warsztat masażu Shantala! Porozmawiamy o zmysłach, dotyku, rozwoju, wdzięczności, byciu tu i teraz i pewnie po prostu o rodzicielstwie. Do zobaczenia! – Wanda Hałuniewicz

27.09, godz. 11:00
Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14 | zapisy zamknięte
W RYTMIE BLISKOŚCI – warsztaty muzykoterapeutyczne
Prowadzenie: Zuza Dudek – muzykoterapeutka.

Wspólna droga przez muzykę, niebanalny sposób działania, przemyślane metody, „łapanie muzykalnych momentów codzienności”, ich wykorzystywanie do nawiązywania bliskiej relacji z dzieckiem, łagodzenia stresu, rozluźnienia i relaksu. Zapraszamy!
Zajęcia prowadzone w oparciu o autorski program muzykoterapeutki Zuzy Dudek.

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków