Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni

Mistrzejowicki Klub Rodziców to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci i jak dbać o ich rozwój.

Współcześni rodzice są zazwyczaj aktywni, poszukują wiedzy, informacji i kontaktów, chcą się rozwijać i dokształcać. Na te potrzeby odpowiada Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni, w którym mamy i tatusiowie poprzez uczestnictwo w warsztatach i spotkaniach edukacyjnych, mogą nabyć nowe umiejętności, poszerzyć wiedzę na temat zdrowia i wychowania oraz przygotować się do powrotu do pracy.

Mistrzejowicki Klub Rodziców realizowany jest dzięki wsparciu Biura Pełnomocnika PMK ds. Rodziny oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Koordynacja projektu i informacje: Katarzyna Kosowska / mkr@kuznia.edu.pl

PROGRAM:

Ze względu na stan epidemii wszystkie wydarzenia w ramach Mistrzejowickiego Klubu Rodziców odbywają się w formie online.

30  XI / 10:00
warsztaty online
Chwytanki, czyli warsztat rozwojowy dla dzieci i rodziców
Zapraszamy rodziców z dziećmi od 10. do 24. msc. życia. Prowadzenie: Ania Widzyk-Kampa
_________

2, 9, 16, 23 XII / 10:15
warsztaty online / grupa: Mistrzejowicki Klub Rodziców
Tańczące nutki. Warsztaty umuzykalniające dla rodziców z dziećmi
Zajęcia prowadzi Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej.

4, 11, 18 XII / 10:00
22 XII / 12:00
warsztaty online / grupa: Mistrzejowicki Klub Rodziców
Pilates dla rodziców z dziećmi
Prowadzenie: Anna Morawska.

10 XII / 10:00
Rodzina w kadrze: Portret dziecka
„Zastanowimy się, jak zrobić idealne zdjęcie naszemu dziecku i na co zwracać uwagę. Opowiem o roli światła, kadru i kompozycji w portrecie. Wyjaśnię pojęcia takie jak bokeh, ostrzenie w punkt czy przerysowania wynikające z użytego obiektywu.” Paweł Łubkowski
Prowadzenie: Paweł Łubkowski – malarz, fotograf, tata.

12 XII / 11:00
warsztaty online (Zoom) / zapisy przez formularz
Była sobie sztuka. Bombki na choinkę prosto z kuchni
Bombki na choinkę prosto z kuchni – bombki dekorowane kaszą, kminkiem, ryżem i tym co jeszcze możemy znaleźć w kuchni. Przesypywanie, posypywanie, malowanie klejem, obtaczanie w kaszach i inne dobrze wpływające na sensorykę czynności.
Prowadzenie: Pracownia Arete – Magdalena Bednarek.

14 XII / 11:00
warsztaty online / grupa: Mistrzejowicki Klub Rodziców
W rytmie bliskości – warsztaty muzykoterapeutyczne
Prowadzenie: Zuza Dudek – muzykoterapeutka.

16 XII / 11:00
warsztaty online / zapisy przez formularz
Jak wymaganie od dzieci, żeby były „grzeczne” i „posłuszne” sprawia, że stają się dorosłymi z wieloma dysfunkcjami, utrudniającymi funkcjonowanie w świecie? Spotkanie z psychologiem.
Prowadzenie: Monika Lipowska – psycholog.

17 XII / 10:00
Smaczne święta
Prowadzenie: Ilona Zdziech – historyczka, poetka, zawodowy kucharz, autorka książek kucharskich, znawczyni kuchni Pacyfiku.

21 i 22 XII / 10:00
warsztaty online / zapisy przez formularz
Przedświąteczne chwytanki dla rodziców z dziećmi
Prowadzenie: Ania Widzyk-Kampa.