Klub Jednorożca – zajęcia plastyczne dla osób z upośledzeniem umysłowym (od 8. do 22. roku życia)

środy, godz. 15:00 – 15:45
Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14

Sztuka jest ważnym elementem procesu rewalidacyjnego ponieważ sprzyja ogólnemu rozwojowi uczestników, ich integracji, usprawnianiu funkcji psychicznych i fizycznych, łagodzeniu napięcia u dzieci nadpobudliwych i pobudzaniu do działania dzieci apatycznych. Sztuka przyczynia się do lepszego poznania otaczającej rzeczywistości, otwiera psychikę dziecka na wrażenia słuchowe i wzrokowe, prowokuje do marzeń i skupienia uwagi. Zajęcia plastyczne mają ogromne znaczenie dla ogólnego rozwoju dzieci z niepełnosprawnością.

Formy i metody pracy dostosowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników. Udział w spotkaniach opiera się na dobrowolności i spontaniczności. Zasadą zajęć jest nadanie większego znaczenia doznaniom dzieci.

Prowadzenie, informacje, zapisy: Magdalena Lis – artysta plastyk, oligofrenopedagog, tel. 12 648 08 86

Wstęp wolny.

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida