Jeszcze jest czas (1 godz. 52 min)

dramat, reż, Viggo Mortensen, W.Brytania/Kanada 2020
wyst: Viggo Mortensen, Lance Henriksen, Sverrir Gudnason, Laura Linney

Poruszający debiut reżyserski Viggo Mortensena, który zagrał tu również główną rolę. U jego boku wystąpił znakomity Lance Henriksen. John mieszka ze swoim partnerem Ericiem i ich adoptowaną córką w Los Angeles. Jego starzejący się ojciec Willis jest farmerem na głębokiej prowincji, a jego poglądy i zachowanie należą do znacznie bardziej tradycyjnej epoki i modelu rodziny. Gdy z powodu pogarszającego się stanu zdrowia senior musi przeprowadzić się do Los Angeles, by zamieszkać z synem i jego rodziną, dochodzi do zderzenia dwóch światów, a sprawy z przeszłości znów pojawiają się w ich relacji.

Premiera: 19 marca 2021 r.

ZOBACZ ZWIASTUN

xABo: Ksiądz Boniecki (1 godz. 13 min.)

dokumentalny, reż. Aleksandra Potoczek, Polska 2020
wyst: Adam Boniecki, Małgorzata Chmielewska

xABo to inicjały, jakich ksiądz Adam Boniecki używa w „Tygodniku Powszechnym”. Pismo to jest jedynym miejscem, w którym wolno mu publikować po nałożeniu nań zakazu przez kościelnych zwierzchników. Film pokazuje księdza, który w wieku 85 lat zawsze znajduje czas na głęboką rozmowę, a równocześnie pozostaje rozdarty między swoją wiarą i niepokojem o kształt współczesnego Kościoła.

Premier: 26 marca 2021 r.

ZOBACZ ZWIASTUN

Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie (1 godz. 5 min.)

dokumentalny, reż. Krzysztof Paweł Bogocz, Marcin Macuk, polska 2020

Ballada filmowa utrzymana w konwencji kina drogi o jednym z najwybitniejszych polskich podróżników – Aleksandrze Dobie. Fikuśna opowieść pełna optymizmu, uśmiechu i muzyki. Tytułowy Olo w niebanalny i charakterystyczny dla siebie sposób opowiada swoje historie w trakcie podróży, której celem jest transport kajaka przez pełne uroku krajobrazy Polski. Opowieściom tym towarzyszą szalone fragmenty filmów z jego wypraw transatlantyckich, animacje ilustrujące przygody przeplatane piosenkami. Zabawy konwencją oraz wyimaginowane postaci pojawiające się na drodze ukazują młodzieńczą naturę Olka, pomimo skończonych siedemdziesięciu lat.

Film zdobył nagrodę Publiczności na Millenium Docs Against Gravity.

Premiera: 26 marca 2021 r.

ZOBACZ ZWIASTUN

Slalom (1 godz. 32 min.)

dramat, reż. Charlène Favier, Francja 2021
wyst: Noée Abita, Jérémie Ranier, Marie Denarnaud, Muriel Combeau

Lyz – piętnastoletnia licealistka z francuskich Alp – zostaje przyjęta do elitarnego klubu narciarskiego, którego zadaniem jest przygotowywanie przyszłych, profesjonalnych sportowców. Jej trenerem zostaje Fred, były mistrz, który postanawia wykorzystać szansę, jaką jest nowa zawodniczka i uczynić z niej gwiazdę. Pod jego wpływem, Lyz będzie musiała znieść więcej niż fizyczną i emocjonalną presję treningu.

Premiera: 27 marca 2021 r.

ZOBACZ ZWIASTUN