PEGAZ
Ośrodek Jazdy Konnej PEGAZ powstał dokładnie 1 maja 1981r. Na początku były tylko 3 konie, dziś jest ich już 13. Rozbudowała się infrastruktura, odbywają się zajęcia szkoleniowe, rekreacyjne. Na zajęcia przychodzą dzieci, a nawet jeden wnuk tych pierwszych jeźdźców sprzed 30 lat.O historii Klubu, oraz o tym, jak odróżnić prawdziwego pasjonata jeździectwa od "szpanera" opowiada jego prezes Bogdan German. Materiał filmowy pokazuje zdjęcia archiwalne z lat 80. oraz współczesne ujęcia ze stajni, wybiegu, ujeżdżalni.

SZKOŁA BREAKDANCE
Przez minutę kamera Kroniki podpatruje trening młodych wielbicieli breakdance w Nowohuckim Centrum Kultury.

BIOGRAFIA KOSTIUMU
Wizyta w pracowni kostiumów Teatru Ludowego. O współpracy ze scenografem oraz o tym, jak przełożyć artystyczną wizję na realny kostium opowiada Zofia Maj, kierownik pracowni artystycznej męskiej. Natomiast po magazynach wypełnionych setkami opisanych, zinwentaryzowanych i czekających na swój powrót na scenę kostiumów oprowadza Kronikę Ewa Widera. Dowiadujemy się też, że najstarszym zachowanych kostiumem jest kamizela krakowska z 1955r. uszyta na potrzeby "Krakowiaków i Górali".

realizacja: uczestnicy Warsztatów Nowohuckiej Kroniki Filmowej: Justyna Chmiołek, Natalia Czerwińska, Agata Domalik, Olga Dzikowicz, Daria Habryło, Agnieszka Król, Magdalena Kujda, Norbert Piotrowski, Joanna Urbaniec, Anna Walawska, Łukasz Wit

Nowohucka Kronika Filmowa