PEGAZ
Ośrodek Jazdy Konnej PEGAZ powstał dokładnie 1 maja 1981r. Na początku były tylko 3 konie, dziś jest ich już 13. Rozbudowała się infrastruktura, odbywają się zajęcia szkoleniowe, rekreacyjne. Na zajęcia przychodzą dzieci, a nawet jeden wnuk tych pierwszych jeźdźców sprzed 30 lat.O historii Klubu, oraz o tym, jak odróżnić prawdziwego pasjonata jeździectwa od "szpanera" opowiada jego prezes Bogdan German. Materiał filmowy pokazuje zdjęcia archiwalne z lat 80. oraz współczesne ujęcia ze stajni, wybiegu, ujeżdżalni.

SZKOŁA BREAKDANCE
Przez minutę kamera Kroniki podpatruje trening młodych wielbicieli breakdance w Nowohuckim Centrum Kultury.

BIOGRAFIA KOSTIUMU
Wizyta w pracowni kostiumów Teatru Ludowego. O współpracy ze scenografem oraz o tym, jak przełożyć artystyczną wizję na realny kostium opowiada Zofia Maj, kierownik pracowni artystycznej męskiej. Natomiast po magazynach wypełnionych setkami opisanych, zinwentaryzowanych i czekających na swój powrót na scenę kostiumów oprowadza Kronikę Ewa Widera. Dowiadujemy się też, że najstarszym zachowanych kostiumem jest kamizela krakowska z 1955r. uszyta na potrzeby "Krakowiaków i Górali".

realizacja: uczestnicy Warsztatów Nowohuckiej Kroniki Filmowej: Justyna Chmiołek, Natalia Czerwińska, Agata Domalik, Olga Dzikowicz, Daria Habryło, Agnieszka Król, Magdalena Kujda, Norbert Piotrowski, Joanna Urbaniec, Anna Walawska, Łukasz Wit

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *