Program skierowany do starszych uczniów szkoły podstawowej, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę o filmie. Połączenie wykładu, ilustrowanego fragmentami filmów i zdjęć oraz warsztatów, podczas których uczestnicy realizują swój własny, krótki film!

Tematem zajęć jest historia kina od pierwszych wynalazków (laterna magica, camera obscura, kinetoskop Edisona, kinematograf braci Lumiere), pierwsze filmy dźwiękowe po technikę 3D. Wykładowi towarzyszyć będzie pokaz zdjęć z wynalazkami oraz fragmenty pierwszych filmów, np. „Wyjście robotników z fabryki Lumiere w Lyonie”, „Polewacz polany” czy „Wjazd pociągu na stację w La Ciotat”.

W drugiej części zajęć uczniowie zrealizują własny kilkuminutowy film, przypominający te z początków kina. Pod koniec zajęć filmik zostanie wyświetlony na dużym ekranie, a na pamiątkę uczestnicy otrzymają płytkę z nagraniem.

Oferta dla grup zorganizowanych.
Czas trwania: ok. 90 minut
Terminy i godziny zajęć do uzgodnienia!

Cena biletu: 16 zł (opieka: wstęp bezpłatny)
Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 15:30 tel: 12 644-27-65 w. 32, sfinks@okn.edu.pl

Komentarze są wyłączone.