DKF „Kropka” dla dzieci powstał w 2017 roku jako część DKF-u „Kropka”. Jest to jedyny dyskusyjny klub filmowy dla dzieci w Małopolsce.

Realizujemy nasz cykl wspólnie z ARTzoną Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Spotkania odbywają się raz w miesiącu i tak jak w przypadku tradycyjnego DKF-u przed każdym seansem wygłaszana jest prelekcja, a po filmie odbywa się dyskusja z najmłodszymi widzami. Repertuar wybieramy starannie pod wiek naszych uczestników od dystrybutorów specjalizujących się w kinie dla najmłodszych. Często są to filmy, które zdobyły nagrody na festiwalach kina dziecięcego w Polsce i na świecie.

Wstęp na DKF-y jest bezpłatny.

Aktualne spotkania realizowane w ramach DKF „Kropka” dla dzieci dostępne są w bieżącym repertuarze Kina Studyjnego Sfinks.

Projekt współfinansowany przez:
Polski Instytut Sztuki Filmowej