Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni

maj 2018 r.
Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14

Mistrzejowicki Klub Rodziców to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci, jak dbać o ich rozwój.

mistrzejowicki klub rodzica

Współcześni rodzice są zazwyczaj aktywni, poszukują wiedzy, informacji i kontaktów, chcą się rozwijać i dokształcać. Na te potrzeby odpowiada Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni, w którym mamy i tatusiowie poprzez uczestnictwo w warsztatach i spotkaniach edukacyjnych, mogą nabyć nowe umiejętności, poszerzyć wiedzę nt. zdrowia, wychowania oraz przygotować się do powrotu do pracy.

Spotkania otwarte:
(wstęp wolny)

7, 14, 21, 28 V / 10.00-12.00 / poniedziałki
9, 16, 23, 30 V / 11.00-13.30 / środy

Warsztaty:
(wstęp 1 zł od osoby dorosłej / zapisy)

9, 16, 23, 30 V / 10.15
wstęp: 1 zł od osoby dorosłej / zapisy
Gordonki (umuzykalnienie metodą E. Gordona)

Na zajęcia zapraszamy dzieci z opiekunem. Przygotowujemy wygodny strój oraz obuwie zamienne. Zajęcia prowadzi Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej.

9 V / 11.00
MAŁY MOŻE WIĘCEJ – mikroflora jelitowa
Prowadzenie: Iwona Koprowska

Tajniki naszego zdrowia skrywa 100 bilionów bakterii współpracujących z naszym organizmem. Czy jesteśmy świadomi ich opieki? Czy dbamy o tę przyjaźń?
Iwona Koprowska ukończyła biologię molekularną oraz pedagogikę, szkolenia z zakresu m.in.: doradztwa laktacyjnego, diagnostyki alergii pokarmowych. Pracowała na Uniwersytecie Łódzkim, w Instytucie Medycyny Pracy. Jest autorką książki „Naturalnie karmię” przygotowującej rodziców do podjęcia karmienia piersią, stanowiącą uzupełnienie prowadzonych przez nią szkoleń. Certyfikowany Doradca Laktacyjny.

16 V / 11.00
JAK WSPIERAĆ KREATYWNOŚĆ NASZYCH DZIECI? Spotkanie z psychologiem
Prowadzenie: Monika Lipowska-Hajduk

Zobaczymy co pomaga i wspiera, a co przeszkadza dzieciom być kreatywnym i z taką postawą wchodzić w życie.

23 V / 11.00
wstęp 1 zł od osoby dorosłej / zapisy
Warsztat wiązania chust z przodu
Prowadzenie: Wanda Hałuniewicz
Certyfikowany Doradca Noszenia szkoły ClauWi®

Wanda Hałuniewicz spotyka się z rodzicami i ich pociechami na początku ich wspólnej drogi – ucząc wiązania chusty, ułatwia rodzicielski start, pomaga „ogarnąć” rzeczywistość po małej-wielkiej rewolucji. Służy swoją wiedzą i doświadczeniem, pomaga wybrać i kupić odpowiednią chustę czy nosidło, pomaga dobrać najodpowiedniejszy sposób wiązania a resztę robi chusta i bliskość, jaką niesie.

Zapisy na warsztaty:
Od 26 kwietnia od godz. 10.00 przez formularz zgłoszeniowy: http://www.kuznia.edu.pl/klub_rodzicow_online.php
Informacje: Katarzyna Kosowska, tel. 12 648 08 86, e-mail: mkr@kuznia.edu.pl

Zapraszamy także na:
VII Święto Rodziny Krakowskiej, Park im. H. Jordana, ale. 3 Maja 11
Strefa Rodziny

27 V / 15.00-16.30
wstęp wolny
Kukiełkowo, czyli tworzymy rodzinny teatrzyk
Prowadzenie: Magda Lis, plastyczka i Ola Kowalczyk, aktorka.

27 V / 17.30-19.00
wstęp wolny
Do wspólnej zabawy zaprasza Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej.

Mistrzejowicki Klub Rodziców realizowany jest dzięki wsparciu Biura Pełnomocnika PMK ds. Rodziny oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków