Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni

styczeń-luty 2018 r.
Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14

Mistrzejowicki Klub Rodziców to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci, jak dbać o ich rozwój.

 

mistrzejowicki klub rodzicaWspółcześni rodzice są zazwyczaj aktywni, poszukują wiedzy, informacji i kontaktów, chcą się rozwijać i dokształcać. Na te potrzeby odpowiada Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni, w którym mamy i tatusiowie poprzez uczestnictwo w warsztatach i spotkaniach edukacyjnych, mogą nabyć nowe umiejętności, poszerzyć wiedzę nt. zdrowia, wychowania oraz przygotować się do powrotu do pracy.

 

Spotkania otwarte:
(wstęp wolny)

5, 12, 19, 26 II / 10.00-12.00 / poniedziałki
7, 14, 21, 28 II / 11.00-14.00 / środy

Warsztaty:
(wstęp 1 zł od osoby dorosłej / zapisy)

7, 14, 21, 28 II / 10.15
GORDONKI (Umuzykalnienie metodą E. Gordona)
Na zajęcia zapraszamy dzieci z opiekunem. Przygotowujemy wygodny strój oraz obuwie zamienne. Zajęcia prowadzi Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej.

31 I / 11.00
CZY TY WIESZ, CO JESZ?
Przewodnik dla mądrej mamy
Prowadzenie: Emilia Walczyk-Tytko - biotechnolog żywności

2 II / 11.00
WPŁYW NOWYCH TECHNOLOGII NA ROZWÓJ DZIECKA
Spotkanie z psychologiem
Prowadzenie: Monika Lipowska-Hajduk

Zastanowimy się, jak swobodny dostęp do sprzętu elektronicznego wpływa na rozwój dziecka. Zobaczymy jakie są konsekwencje wczesnego dostępu do nich i jak uchronić dzieci przed ich negatywnym wpływem. Porozmawiamy o tym, jak funkcjonować w świecie technologii, nie narażając dziecka na uzależnienie i zaburzenia rozwojowe.

7 II / 11.00
JAK ŁAGODNIE NAUCZYĆ DZIECKO SPAĆ?

Prowadzenie: Sylwia Latała

„Pomagam Mamom w łagodny sposób nauczyć dziecko spać, tak jak kiedyś zrobiłam to ja, bez płaczu dziecka i bez wyrzutów sumienia. Robię to dlatego, że pierwsze lata życia Twojego dziecka to spore wyzwanie. Potrzebujesz dużo energii każdego dnia i chcę żebyś mogła normalnie spać każdej nocy. Wiem, że to możliwe.” Sylwia Latała

28 II / 9.00
MASAŻ SHANTALA
Prowadzenie: Paulina Łasak-Ponikło - Instruktor Polskiej Szkoły Masażu Shantala. Prywatnie mama czwórki dzieciaków: Nadii, Iwa, Leo i Zoi. 

Na zajęcia zapraszamy rodziców z nieraczkującymi niemowlętami (wiek do ok. 8 miesięcy). Prosimy przynieść duży ręcznik oraz oliwkę dla dziecka.

Dotyk jest najmocniej rozwiniętym zmysłem u dzieci w pierwszych miesiącach życia. To głównie poprzez ten zmysł dziecko odbiera świat i najbliższe mu osoby.
Ważne jest, aby każde dziecko było masowane już od pierwszych tygodni życia! Masaż jest najlepszym sposobem na wyrażenie swojej obecności, troski i miłości do Dziecka. W ten prosty sposób można również pogłębiać więź ze starszym dzieckiem.

Masaż Shantala to indyjska technika masowania niemowląt i dzieci przez najbliższych opiekunów. Do Europy została przeniesiona przez francuskiego położnika Frederika Leboyer. Jest prostą do nauczenia się techniką masażu, obejmuje całe ciało, każdy masaż kończy się gimnastyką i kąpielą niemowląt.

Korzyści z wykonywania masażu:

  • buduje więź z rodzicem
  • podnosi poczucie bezpieczeństwa
  • wpływa na uregulowanie snu
  • poprawia trawienie (profilaktyka kolki)
  • podnosi świadomość własnego ciała i jego granic u dziecka (masowane dzieci szybciej dowiadują się, że mają nóżkę;)
  • podnosi odporność, stymuluje układ hormonalny
  • stymuluje każdą część ciała, wpływa na przygotowanie do podjęcia odpowiedniej roli, m.in: masaż okolic ust przygotowuje do jedzenia łyżeczką i mówienia, masaż paluszków stymuluje do wszelkich czynności manualnych i pisania
  • u starszych dzieci, jest to świetny sposób na radzenie sobie ze stresem (np. w momencie pójścia do żłobka, przedszkola, szkoły)

Masowanie ma też pozytywny wpływ na opiekunów dziecka: poprawia pewność siebie i wiarę w swoje umiejętności opieki nad dzieckiem, uspokaja, wzmaga więź, uczy zrozumienia i komunikacji z dzieckiem. Masaż Shantala jest bardzo dobrym sposobem na radzenie sobie z baby blues po porodzie.

Dla kogo:
Przeznaczone są dla rodziców oczekujących na dziecko i rodziców dzieci w wieku od 6. tygodni; nie ma górnej granicy wieku dziecka. Można wprowadzać masaż Shantala w dowolnym momencie życia dziecka. Nauka może odbywać się na lalkach lub na dziecku. Na zajęcia zapraszamy z nieraczkującymi dziećmi. Rodzice dzieci, które już raczkują lub chodzą, przychodzą na kurs bez dzieci i uczą się masować na lalkach.

ZAPISY NA WARSZTATY: 
Od 2 lutego od godz. 10.00 przez formularz zgłoszeniowy: http://www.kuznia.edu.pl/klub_rodzicow_online.php
Informacje: Katarzyna Kosowska, tel. 12 648 08 86, e-mail: k.kosowska@kuznia.edu.pl

Mistrzejowicki Klub Rodziców realizowany jest dzięki wsparciu Biura Pełnomocnika PMK ds. Rodziny oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Szczegółowe informacje:
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 648 08 86, klub[at]kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl
www.facebook.com/KlubKuzniaOKN

Luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
norwid link
 
 
  biblioteka
Newsletter
Blogi
Kontakt

stat4u