Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni

Mistrzejowicki klub rodzica
marzec 2017 r.
Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14

Mistrzejowicki Klub Rodziców to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci, jak dbać o ich rozwój.

Współcześni rodzice są zazwyczaj aktywni, poszukują wiedzy, informacji i kontaktów, chcą się rozwijać i dokształcać. Na te potrzeby odpowiada Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni, w którym mamy i tatusiowie poprzez uczestnictwo w warsztatach i spotkaniach edukacyjnych, mogą nabyć nowe umiejętności, poszerzyć wiedzę nt. zdrowia, wychowania oraz przygotować się do powrotu do pracy.

11 III / 10.00-12.30

Rodzinkowo

Czas spędzony w Rodzinkowie, to czas spędzony WSPÓLNIE! Jedna z niewielu okazji, by mama i tata mogli pobyć z dziećmi – spokojnie, bez pośpiechu, w dzień wolny od pracy. W marcu zabawimy się w rodzinny teatr. Wymyślimy swoją bajkę i jej bohaterów, zrobimy lalki i przygotujemy nasz mały spektakl. Zapraszamy!

W programie:

10.00-10.30 / Świat opowieści, czyli wymyślamy naszą bajkę i jej bohaterów / Prowadzenie: Aleksandra Kowalczyk

10.30-11.30 / Warsztaty plastyczne – tworzymy lalki / Prowadzenie: Magdalena Lis

11.30-12.30 / Teatrzyk rodzinny przedstawia… / Spektakl w wykonaniu uczestników warsztatów / Prowadzenie: Aleksandra Kowalczyk

Zapisy: Katarzyna Kosowska, tel. 12 648 08 86, k.kosowska@kuznia.edu.pl

15 III / 10.00

Wiosenne porządki – spotkanie z psychologiem

Na wiosnę robimy porządki w naszych domach i mieszkaniach. Czy zrobiliśmy już porządki w swoim wnętrzu? Tak jak wyrzucamy ubrania, których już nie założymy, rzeczy, które nie są już potrzebne, tak samo możemy wyrzucić z naszej głowy blokujące przekonania, negatywne emocje, relacje. Robi się wtedy więcej miejsca na nowe pomysły, realizują się rzeczy, które są nam w tym właśnie momencie życia potrzebne. Chcesz pożegnać to co już Ci nie służy i uporządkować swoje emocje, relacje, marzenia? Jeśli czujesz, że utknęłaś w martwym punkcie i nie możesz uwolnić się od przeszłości, chcesz zobaczyć co Cię ogranicza i blokuje, a co najważniejsze zrobić miejsce na nowe w życiu Twoim i Twojej rodziny... zapraszamy!

Prowadzenie: Monika Lipowska-Hajduk – psycholożka, trenerka rozwoju osobistego, certyfikowana w metodzie „Birth Into Being” (stopień Advanced Facilitator). Uczennica Eleny Tonetti-Vladimirowej. Prowadzi praktykę „Szczęśliwa Mama” (www.szczesliwa-mama.pl, www.birthintobeing.com.pl) – gdzie udziela wsparcia psychologicznego kobietom planującym macierzyństwo, w ciąży, przygotowuje do porodu oraz wspiera we wszelkich aspektach i wyzwaniach macierzyństwa/rodzicielstwa.

Zapisy: Katarzyna Kosowska, tel. 12 648 08 86, k.kosowska@kuznia.edu.pl

15 III / 11.30-13.00

Otwarte spotkania

Rodzicielstwo jest czasem pięknym, ale także trudnym, dlatego stworzyliśmy w Kuźni miejsce, w którym można i warto poszukać rady i wsparcia, w którym rodzice z małymi dziećmi mogą się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczenia w przestrzeni przychylnej maluchom (miękka wykładzina, wygodne pufy, zabawki).

Wstęp wolny.

29 III / 10.00

W gąszczu etykiet, czyli trudna sztuka żywienia dzieci w XXI wieku

Pestycydy, konserwanty, cukier, GMO… Czy w dzisiejszych czasach można zdrowo żywić dzieci? Czy jedynym sposobem jest wydawanie fortuny na żywność z certyfikatem? Okazuje się, że wystarczy odrobina wiedzy i troszkę strategii, aby odnaleźć swój złoty środek na zdrową i wolną od chemii dietę. Na spotkaniu nauczymy się podstaw czytania etykiet, dowiemy się, jak ograniczyć ilość spożywanych pestycydów oraz zdemaskujemy nieuczciwe chwyty marketingowe. Zapraszamy!

Prowadzenie: Emilia Walczyk-Tytko  - z wykształcenia biotechnolożka. Swoją wiedzę rozwijała w kierunku biotechnologii medycznej i biotechnologii żywności, gdyż od zawsze fascynowała się skutecznością substancji leczniczych ukrytych w rzeczach, znajdujących się wokół nas: pokarmach, przyprawach i ziołach

29 III / 11.30-13.00

Otwarte spotkania

Wstęp wolny.

Wstęp: 1 zł / osoba dorosła. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Mistrzejowicki Klub Rodziców realizowany jest dzięki wsparciu Biura Pełnomocnika PMK ds. Rodziny oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Szczegółowe informacje i zapisy:
Katarzyna Kosowska, k.kosowska@kuznia.edu.pl
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida