1000 dźwięków znikąd

termin do uzgodnienia
Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5

Warsztaty muzyczne dla zorganizowanych grup dzieci w wieku 6-9 lat.

Podczdzwieki znikadas warsztatów uczestnicy będą przygotowywać proste utwory muzyczne za pomocą bardzo oryginalnych instrumentów, tworzyć ścieżki dźwiękowe do filmów oraz spróbują swoich sił w tańcu. Dowiedzą się czym różnią się od siebie poszczególne style muzyczne, poruszą zagadnienia rytmu, dźwięku, ale też i ciszy.

Tematy warsztatów:

• One Moment Band - przygotowanie prostego utworu na różnych instrumentach jak również przedmiotach, z których można wydobyć dźwięki.
  • Walcem Bluesa nie odReggaeujesz - rozpoznawanie różnych styli muzycznych. Nauka rytmu, prezentacja kroków tanecznych i tego co się z nimi wiąże.
  • Kreskówki z muzyką na garnkach z okrzykami, śpiewem i rżeniem koni - stworzenie do wybranej bajki bogatej ścieżki dźwiękowej przy wykorzystaniu różnych przedmiotów codziennego użytku jak również krzyków, szeptów i śpiewu.
  • Rytm w kolorach miasta - spojrzenie na siebie przez pryzmat muzyki, poszukiwanie w kieszeniach garści dźwięków. A wszystko to za pomocą tajemniczych Bum Bum Rurek !
  • Z czego składa się piosenka? - komponowanie własnego utworu. budowanie utworów muzycznych przy pomocy samplerów i wirtualnych instrumentów. Nagrywanie partii wokalnych.
  • Głos - najlepszy instrument. Odkrywanie możliwości ludzkiego głosu. zagadnienia z dykcji i emisji głosu. Przetwarzanie głosu przez elektroniczne efekty. W zajęcia wplecione są również elementy rytmiki.
  • Czy mnie uszy nie mylą?! Zabawy ze słuchemzajęcia kształtujące u dzieci umiejętność aktywnego słuchania i rozróżniania dźwięków. Uczniowie poprzez zabawy słuchowe sprawdzają swój refleks, koncentracje i wrażliwość na bodźce słuchowe.
  • Orkiestra gra! Dźwiękowe improwizacje - zajęcia, które pozwolą dzieciom rozwinąć swoją kreatywność muzyczną i umiejętność improwizacji. W trakcie zajęć dzieci stworzą orkiestrę i nagrają swój utwór za pomocą specjalnego rejestratora dźwięków.
  • Słuchowisko radiowe - bogactwo dźwięków i muzyki, przypomnienie dzieciom tej odchodzącej w zapomnienie formy, zwanej również „teatrem wyobraźni”.

Prowadzenie: Dawid Gacek, Dariusz Janiczak, Krzysztof Ridan

Wstęp: warsztaty: 12 zł, warsztaty + projekcja filmu: 15 zł (opieka wstęp bezpłatny)

Inforamcje i zapisy: k.czarny@okn.edu.pl, tel. 12 644 27 65 w. 32

Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida