1000 dźwięków znikąd

termin do uzgodnienia
Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5

Warsztaty muzyczne dla uczniów klas I – III szkół podstawowych oraz najstarszych grup przedszkolnych.

Podczdzwieki znikadas warsztatów uczestnicy będą przygotowywać proste utwory muzyczne za pomocą bardzo oryginalnych instrumentów, tworzyć ścieżki dźwiękowe do filmów oraz spróbują swoich sił w tańcu. Dowiedzą się czym różnią się od siebie poszczególne style muzyczne, poruszą zagadnienia rytmu, dźwięku, ale też i ciszy.

Tematy zajęć:

One Moment Band - przygotowanie prostego utworu na różnych instrumentach jak również przedmiotach, z których można wydobyć dźwięki.

Walcem Bluesa nie odReggaeujesz - rozpoznawanie różnych styli muzycznych. Nauka rytmu, prezentacja kroków tanecznych
i tego co się z nimi wiąże.

Muzyczne Przygody Koziołka Matołka - stworzymy ilustrację muzyczną i dźwiękową do bajek, z wykorzystaniem niecodziennych instrumentów i przedmiotów, a całość wzbogacimy najróżniejszymi odgłosami i krótkimi dialogami. W prawdziwym kinie, przed wielkim ekranem ożywimy dźwiękowo wybrane fragmenty niezwykłych kreskówek.

Słuchowiska radiowe w dziecięcym studiu nagrań - stworzymy studio nagraniowe, wcielimy się w role aktorów, muzyków i imitatorów dźwięku. Popracujemy nad dykcją i rytmiką. Kanwą do wspólnej pracy i zabawy będą słuchowiska radiowe z serii historiadladzieci.pl

Dziecięca orkiestra wyobraźni  - stworzymy niezwykłą orkiestrę z wykorzystaniem niecodziennych instrumentów takich jak stalowe okapy, żeliwne rury, drewniane drążki, niezwykłe cymbały, piszczałki i wiele innych. Dodamy do tego nasze głosy (czasem szepty, czasem krzyki) a całość połączymy z elementami rytmiki i tańca.

Czy mnie uszy nie mylą?! Zabawy ze słuchem - zajęcia kształtujące u dzieci umiejętność aktywnego słuchania i rozróżniania dźwięków. Uczniowie poprzez zabawy słuchowe sprawdzają swój refleks, koncentracje i wrażliwość na bodźce słuchowe.

Dźwiękowe improwizacje - zajęcia, które pozwolą dzieciom rozwinąć swoją kreatywność muzyczną i umiejętność improwizacji. W trakcie zajęć dzieci nagrają swój utwór za pomocą specjalnego rejestratora dźwięków.

Prowadzenie:
Dawid Gacek (muzyk i showman)
Krzysztof Ridan (dźwiękowiec)
Dariusz Janiczak (pedagog)

Wstęp: warsztaty + projekcja filmu: 15 zł (opieka wstęp bezpłatny)

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:30 (tel. 012 644 27 65, 642 25 94, 644 74 38, w. 32, sfinks@okn.edu.pl)

Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
tel. 12 644 27 65 w. 32, sfinks[at]okn.edu.pl