Mała ARTzona. Mała Animacja

17 marca 2018 r., godz. 9.00-13.00
ARTzona OKN, os. Górali 4

Warsztaty animacji filmowej dla dzieci w wieku 7-12 lat. Uczestnicy będą mogli stworzyć własny film animowany, poznać jego tajniki krok po kroku, od pomysłu, prostego scenariusza poprzez realizację. Tematem najbliższego spotkania będzie animacja metodą poklatkową z klocków LEGO. Dzieci mogą przynieść swoje ulubione ludziki, pojazdy, domki i duże płytki. Wstęp wolny.

mala animacjaPodczas warsztatów spróbujemy wspólnie zrealizować krótki film animowany - adaptację filmową ekobajki pt. „Opowieści z zielonego parku”. Bajka powstałą w ramach projektu Fundacji Fundusz Partnerstwa „Bądźmy Eko”, realizowanego ze środków WFOŚiGW. Autorką bajki jest Kasia Wychowaniec, ilustracje wykonała Dorota Orczewska.

Warsztaty animacji są multimedialną kompilacją różnych zajęć prowadzonych oddzielnie: plastycznych, literackich i dramaturgicznych, teatralnych, fotograficznych. Przede wszystkim są to jednak warsztaty filmowe, których efektem są krótkie etiudy stworzone przez uczestników. Podczas tego procesu poznają podstawowe pojęcia filmowe takie jak scenopis, kadr, montaż, ujęcie, akcja, i funkcje: reżyser, scenarzysta, scenograf, animator, operator, dźwiękowiec, montażysta. Jednocześnie uczą współpracy w grupie, cierpliwości, precyzji, odkrywają nowe możliwości. Praca nad filmem pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność i wzbogaca zasób środków autoekspresji.

Prowadzący:
Marta i Cezary Skroccy prowadzą warsztaty animacji poklatkowej od 2005 r., m.in. w Nowym Targu, Rabce, Krakowie, Zakopanym. Filmy zrealizowane pod ich opieką są z powodzeniem pokazywane na licznych festiwalach filmowych oraz honorowane nagrodami.

Filmy zrealizowane w ramach warsztatów Małej Animacji:

Zapisy: Katarzyna Szczęśniak,  k.szczesniak@okn.edu.pl

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida