Chór Vox Populi

wtorki i czwartki, godz. 19.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Lubisz muzykę? Marzysz, by koncertować wykonując kompozycje mistrzów poczynając od muzyki starej po współczesną? Musiałeś z różnych przyczyn zrezygnować ze swojej pasji, ale teraz chcesz znowu powrócić i realizować swoje marzenia? Chcesz poznać wspaniałych ludzi, doskonalić swoją wiedzę i muzyczną sprawność? Przyjdź do nas i spróbuj! Znajdziesz tu radość obcowania ze sztuką i ludźmi podobnymi Tobie. Zapraszamy!

 

vox populi 02.2016Chór Vox Populi działa pod dyrekcją Rafała Marchewczyka, założyciela i kierownika artystycznego chóru Krakowskiej Młodej Filharmonii.

Wspólne umiłowanie muzyki i pełna życzliwości atmosfera na próbach pozwala realizować programy na wysokim poziomie artystycznym, zarówno a capella, jak i z solistami i orkiestrą w wielkich formach wokalno-instrumentalnych (Mozart, Vivaldi, Schmid). Jeśli chcesz poznać  wspaniałych ludzi, przeżyć z nimi przygody artystyczne, doskonaląc swoją wiedzę i muzyczną sprawność, koncertować, poznając świat sztuki i życzliwość słuchaczy dołącz do nas i zaproś koleżanki i kolegów.

Głos ludzki to wspaniały instrument, a chór naprawdę może być orkiestrą, czego doskonałą ilustracją są autorskie transkrypcje utworów instrumentalnych wykonywane przez Vox Populi (Chopin, Paderewski, Karłowicz, The Beatles, Claude Francois, Duke Ellington). Muzyka daje radość, łagodzi obyczaje, jest dokumentem naszej obecności i aktywności, a wreszcie otwiera nowe obszary i granice.

Historia

Chór powstał we wrześniu 2012 r. i od pierwszej próby jego siedzibą jest Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie. Założycielem chóru jest Rafał Marchewczyk. Ciekawa jest geneza powstania zespołu. Kilka miesięcy wcześniej Chór Krakowskiej Młodej Filharmonii miał uroczysty koncert 20-lecia zespołu, na który przyjechali byli jego śpiewacy. To oni po koncercie, podczas którego wykonali wspólnie finał, poprosili dyrygenta Rafała Marchewczyka o możliwość kontynuowania współpracy. Nazwa zespołu jest konsekwencją tej prośby.

Pierwszy koncert miał miejsce w ARTzonie Ośrodka Kultura im. C. K. Norwida 13.11.2012 r. Coraz bardziej obszerny repertuar chóru pozwolił na realizację kolejnych koncertów, w tym: "Modlitwy i Pamięci" Wincentego z Krakowa z solistami, Bocheńskim Chórem Kameralnym "Salt Singers" i Orkiestrą Krakowskiej Młodej Filharmonii oraz koncertów kolęd w grudniu i styczniu 2013 r. z Ewą Urygą i orkiestrą dętą Wieniawa. W tym samym składzie w kwietniu zespół ponownie wykonał "Modlitwę i Pamięć" na Jasnej Górze (koncert ten transmitowany był przez TV Polonia), a następnie "Glorię" A. Vivaldiego. W pierwszym sezonie działalności chór koncertował 14 razy. Od 2013 roku Chór Vox Populi bierze udział w kolejnych edycjach popularnego cyklu „Koncerty Mistrzejowickie”.

Od kilku lat w Teatrze im J. Słowackiego "Hymnem o miłości" Czesława Miłosza z muzyką Abla Korzeniowskiego Chór Vox Populi otwiera Festiwal Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana".

W 2015 r. chór brał udział w projekcie łączącym ponad 160 wykonawców (Orkiestra i Chór Krakowskiej Młodej Filharmonii, Chór Sanktuarium Św. Jana Pawła II, Bocheński Chór Kameralny Salt Singers, Chór Vox Populi, Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej Cantata oraz soliści) - Requiem op. 48 Gabriela Faure. Uwieńczeniem tego projektu były koncerty w ramach Nowohuckiej Wiosny Muzycznej oraz koncert w Filharmonii Krakowskiej. Koncert został zarejestrowany w dniu 31.05.2015 r. przez Akademię Filmu i Telewizji.

Podstawowy repertuar chóru stanowią utwory śpiewane a'cappella, poczynając od muzyki klasycznej i autorskich opracowań pieśni solowych, po transkrypcje utworów instrumentalnych i muzyki rozrywkowej.

Szczegółowe informacje:
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, sekretariat[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u