Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni

4, 5, 12,19 lipca 2017 r., godz: 10.00, 11.30-14.30
Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14

MISTRZEJOWICKI KLUB RODZICÓW w Kuźni w lipcu

Rodzicielstwo jest czasem pięknym, ale także trudnym, dlatego stworzyliśmy w Kuźni miejsce, w którym można i warto poszukać rady i wsparcia, w którym rodzice z małymi dziećmi mogą się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczenia w przestrzeni przychylnej maluchom (miękka wykładzina, wygodne pufy, zabawki).

Wstęp 1 zł za spotkanie ze specjalistami. Obowiązują zapisy.
Zapisy:
Katarzyna Kosowska, tel. 12 648 08 86, e-mail: kosowska@kuznia.edu.pl

HARMONOGRAM:

5, 12, 19 VII / 11.30-14.00
Otwarte spotkania

4 VII / 10.00
Z dzieckiem w podróży. Jak zaplanować bezpieczne wakacje dla całej rodziny
Prowadzenie:
Ilona Zdziech

Dlaczego ludzie podróżują z dziećmi? Czy nie jest to męczące, czasochłonne i kosztowne? Czy podróżowanie jest dla wszystkich? Czy dzieci coś zapamiętają?

Na dobry początek odpowiemy na te - zdaje się - najbardziej „kontrowersyjne” pytania. Następnie postaramy się zostawić opinie o podróżowaniu na boku i pokazać konkretne działania, które możemy podjąć. Opowiemy, jak mądrze zaplanować wyjazd i czym kierować się przy doborze kierunku. Podpowiemy, jak zminimalizować ryzyko w różnych
dziedzinach oraz jakie niezbędne potrzeby musimy zaspokoić w podróży. Zobaczycie na konkretnych przykładach, jak przygotowanie wpływa na bezpieczeństwo i komfort wakacji. Dowiecie się także, jak reagować na nieprzewidziane sytuacje.

Ilona i Dariusz Zdziech

Małżeństwo historyków zawodowo zajmujące się promocją wiedzy na temat krajów Australii i Oceanii. Dariusz Zdziech obronił doktorat z historii Nowej Zelandii na Uniwersytecie Jagiellońskim i pracował w Ambasadzie Nowej Zelandii w Warszawie. Ilona Zdziech jest kucharzem specjalizującym się w kuchniach południowego Pacyfiku. Swoimi pasjami do historii, jedzenia i podróży zarażają dwoje swoich dzieci.

12 VII / 10.00
Warsztaty wiązania chust
Prowadzenie: Wanda Hałuniewicz

Certyfikowany Doradca Noszenia szkoły ClauWi®

Warsztat przeznaczony rodziców dzieci od 4. miesiąca życia.

Wanda Hałuniewicz:

Certyfikowany Doradca Noszenia szkoły ClauWi®

Spotyka się z rodzicami i ich pociechami na początku ich wspólnej drogi – ucząc wiązania chusty, ułatwia rodzicielski start, pomaga „ogarnąć” rzeczywistość po małej-wielkiej rewolucji. Służy swoją wiedzą i doświadczeniem, pomaga wybrać i kupić odpowiednią chustę czy nosidło, pomaga dobrać najodpowiedniejszy sposób wiązania a resztę robi chusta i bliskość, jaką niesie.

19 VII / 10.00
Tańczące nutki, czyli zabawy muzyczne
Prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej

Zajęcia dla rodziców, którzy dbają o integrację z dzieckiem, rozwój jego poczucia rytmu, muzykalność i spotkania z rówieśnikami. Tańczące nutki to świetny sposób na adaptację dziecka w grupie rówieśników przed przedszkolem czy żłobkiem.

Klub Rodziców w Klubie Kuźnia zrealizowany dzięki wsparciu Biura Pełnomocnika PMK ds. Rodziny oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Szczegółowa Informacja:
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida