22. Szafing w Kuźni

28 czerwca 2016 r., godz. 17.00-19.00
Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14

22. edycja imprezy, która została uhonorowana Nagrodą Rodziców w konkursie portalu CzasDzieci.pl „Słoneczniki 2011”.

Co można wziąć na nasz Szafing?

Niemal wszystko: ubrania, książki, płyty, biżuterię, sprzęt domowy, filmy… Ważne jest, by wszystkie rzeczy przyniesione na wymianę były w dobrym stanie, takie jakie sami chcielibyśmy dostać.

Jak przygotować się do Szafingu?

To proste: najlepiej oznaczyć każdą rzecz swoim imieniem i nazwiskiem oraz napisać, jaka jest jej wartość (nie przesadzając z wygórowanymi cenami). Dzięki temu łatwiej znaleźć rzecz do wymiany o zbliżonej wartości.

Dlaczego warto wziąć udział w Szafingu?

To doskonały sposób na gruntowne zimowe porządki. Akcja ma poza tym znaczenie ekologiczne – wspiera „ideę wielorazowości”. Wymiana odzieży i innych akcesoriów ma również wymiar praktyczny - to idealny sposób na oszczędności w domowym budżecie.

Zasady Szafingu:

- przedmioty do wymiany muszą być w dobrym stanie (takie, jakie sama chciałabyś dostać),

- ubrania muszą być wyprane i wyprasowane,

- wymiana powinna być bezgotówkowa,

- udział w imprezie jest bezpłatny.

Będzie można w razie potrzeby spokojnie nakarmić i przewinąć pociechę. Dzieci będą mogły bawić się w motylkowym kąciku malucha i posłuchać bajek duńskich. Dorośli spokojnie będą wymieniali się, rozmawiali, pili kawę lub herbatę. Wśród uczestników Szafingu, którzy wypełnią ankietę, będą rozlosowane trzy nagrody.

W trakcie Szafingu:

• Przekaźnik książkowy,
  • Kiermasz książek od złotówki,
  • Wielkanocne zwyczaje – warsztaty dla dzieci,
  • Wielkanoc w moim domu – przynieś rysunek i weź udział w konkursie z nagrodami,
  • Motylkowy Kącik Malucha,
  • biblioteczne propozycje popularnonaukowe i poradnikowe rodziców, których dzieci rozpoczynają edukację przedszkolną i szkolną,
  • kawa i herbata dla uczestników Szafingu.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z poprzedniej edycji Szafingu.

Dojazd:
Tramwaje: 9, 14, 16
Autobusy: 123, 128, 178, 182

Pierwszy  Szafing w Nowej Hucie zorganizowany przez Bibliotekę i Klub KuźniaOśrodka Kultury im. C. K. Norwida oraz portal internetowy www.ekorodzice.pl odbył się 9 grudnia 2010 r. w Klubie Kuźnia. Przedsięwzięcie polega na  wielkiej wymianie odzieży, zabawek, książek i wielu innych rzeczy. Akcja ma znaczenie ekologiczne: zainicjowanie wśród rodziców ekologicznego stylu życia, opartego na „idei wielorazowości”, czyli wielokrotnego wykorzystania rzeczy. Szafing ma również wymiar praktyczny – wymiana odzieży i akcesoriów to sposób na oszczędności w domowym budżecie.

Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków