Podsumowanie 17. edycji konkursu

Do tegorocznej edycji zgłoszone zostały 22 drużyny (4-osobowe) z pięciu nowohuckich szkół.
W roku 2012 konkurs zmienił formułę programowo-organizacyjną i odtąd ma swój podtytuł, nawiązujący do tematyki bieżącej edycji. W tym roku brzmi on „Czas wolny!” i obejmuje okres od 1949 r. do końca lat 90. XX wieku. W trakcie comiesięcznych spotkań ( od XII 2017 r. do III 2018 r.), odbyły się wykłady i pokazy filmów dokumentalnych.
W tym też okresie młodzież gromadziła punkty z poszczególnych etapów konkursu: zadań po sobotnich wykładach/spotkaniach oraz za nadesłane na konkurs prace multimedialne pt.: „Czas wolny dawniej i dziś”, oceniane przez niezależne 3-osobowe jury.

Wyniki w konkursie na pracę multimedialną:
I miejsce - Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Apostołów gr. C (15 pkt)
W składzie: Magdalena Krawczyk, Karolina Madeja, Zofia Partyła, Jędrzej Miryński
II miejsce – Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. św. Dominika Savio gr. C (14 pkt)
W składzie: Emilia Zębala, Anna Faliszek, Marcin Ludwiecki, Kamil Walo
III miejsce - Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Apostołów gr. A (13,5 pkt)
W składzie: Wiktoria Wilk, Aleksandra Jasek, Martyna Polanowska, Grzegorz Szydłowski
Zwycięskie prace można będzie zobaczyć na stronie konkursu.

FINAŁ - TURNIEJ WIEDZY – 12 IV 2018 r.
Do finału przystąpiło 20 grup:
Gimnazjum nr 47- sportowe
Publiczne Gimnazjum im. Sióstr Salezjanek Gr. A, B, C, D, E, F, G, H, I
Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Apostołów Gr. A, B, C, D
Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. W. Pallottiego Gr. A, B, C,
Szkoła Podstawowa nr 78 Gr. A, B, C

Podczas finału 4-osobowe ekipy odpowiadały na 3 wylosowane pytania: ułożone na podstawie wiadomości zdobytych podczas comiesięcznych spotkań, niekiedy związane z wyświetlonym zdjęciem bądź jego fragmentem.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce – Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek Gr. B (77,5 pkt)
W składzie: Julia Biernacik, Julia Kopeć, Maja Ciurkot, Marek Grzegórzko
II miejsce - Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek Gr. I (77 pkt)
W składzie: Patryk Lenda, Wojciech Żurek, Mikołaj Bębenek
III miejsce - Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek Gr. H (74 pkt)
W składzie: Aleksandra Wawrzynkiewicz, Edyta Wiorek, Magdalena Stawarz, Julia Kawula

Za wszystkie nagrodzone prace multimedialne oraz poszczególne miejsca w klasyfikacji końcowej młodzież otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe, książkowe oraz dyplomy.

W imieniu uczniów, ich opiekunów oraz Ośrodka Kultury im. Norwida w Krakowie serdecznie dziękuję: Muzeum Historycznemu Miasta Krakowa - Oddział Dzieje Nowej Huty – współorganizatorowi projektu, dzięki któremu mogliśmy realizować poszczególne etapy konkursu. Radom Dzielnic XVI (Bieńczyce), XVII Wzgórza Krzesławickie), XVIII (Nowa Huta), a także Kuratorium Oświaty i Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, które objęły Honorowym Patronatem nasz projekt, reprezentowanych podczas finału przez Panią Elżbietę Lęcznarowicz i Pana Marka Tuchowskiego.

Magda Bielawska, historyk, koordynator projektu
Ośrodek Kultury im. Norwida w Krakowie