Grupa Literacka Sylaba

drugi czwartek miesiąca, godz. 18.00
Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14

Spotkania "Sylaby" przeznaczone są dla wszystkich tworzących poezję i małe formy prozatorskie: licealistów, studentów, pracujących i osoby 50+. Zachęcamy do przyniesienia swoich utworów – zostaną wysłuchane z uwagą, a uczestnicy bedą mogli liczyć na życzliwą pomoc prowadzącej warsztaty Elżbiety Zechenter-Spławińskiej. Opiekunem grupy jest Wiesława Wykurz – polonistka.

sylabaGrupa literacka SYLABA skupia ponad 25 osób. Są w niej m. in. architekt, prawnicy, nauczyciele, romanistka, kulturoznawca, studenci UJ, AGH, Uniwersytetu Pedagogicznego, a także młodzież I, III i XII LO. Piszą wiersze, literacką prozę, a na comiesięcznych spotkaniach, w każdy 2. czwartek miesiąca, dyskutują o własnych wierszach oraz zjawiskach, fascynacjach i wydarzeniach literackich.

„Sylaba” nie jest literacką grupą w słownikowym znaczeniu tego terminu. Grupę literacką tworzą konkretni twórcy zjednoczeni przez wspólny program i nierzadko osobę przywódcy, kogoś obdarzonego silniejszą indywidualnością poetycką, czy jedynie charyzmą. „Sylabę” jednoczy głównie miejsce spotkań – Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida i, paradoksalnie, odmienność tworzących grupę indywidualności. Każdy wnosi w jej budowę swoją literacką cegiełkę, a wszystkie one są jednako ważne. I może to właśnie stanowi, że ta grupa działająca nieprzerwanie w Ośrodku Kultury prawie 30 lat jest wyróżniającym się zjawiskiem na mapie kulturalnej Krakowa. Gośćmi „Sylaby” byli krakowscy poeci: Ewa Lipska, Józef Baran, Henryk Cyganik.

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków