Pomóż stworzyć Korowód Nowohucki!

banerek oknDo 30 kwietnia 2016 r. na adres mailowy j.klas[at]okn.edu.pl można nadsyłać propozycje postaci, które zostaną zilustrowane w Korowodzie Nowohuckim!

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida rozpoczyna realizację projektu „Korowód Nowohucki”, który dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Działania w ramach projektubazować będą na specjalnie przygotowanej grafice komputerowej przedstawiającej w formie korowodu 20 postaci charakterystycznych dla terenów Nowej Huty, stanowiących reprezentację różnych okresów historii. Tym samym poprzez postaci ważne dla miejscowej społeczności zilustrowane zostaną dzieje kultury lokalnej. Grafika będzie punktem wyjścia do stworzenia narzędzi animacyjno-edukacyjnych oraz różnorodnych działań. Powstanie gra planszowa i film animowany, w przestrzeni publicznej zawisną plakaty prezentujące Korowód i wybrane postaci, odbędą się warsztaty dla animatorów i nauczycieli, planszówkowe rozgrywki, a także oprowadzanie szlakiem postaci ukazanych w Korowodzie.

Aby to wszystko mogło zostać zrealizowane w pierwszej kolejności musi powstać grafika komputerowa prezentująca Korowód składający się z wybranych bohaterów z dziejów terenów Nowej Huty. Każda z postaci przedstawiona zostanie w sposób symboliczny, z atrybutami pozwalającymi na identyfikację zarówno postaci, jak i reprezentowanej przez nią epoki w dziejach kultury Nowej Huty. Korowód otwierać będzie legendarna Wanda, której kopiec znajduje się w nowohuckiej Mogile, a zamkną go postaci z 2 połowy XX w. I tutaj potrzebna jest pomoc Nowohucian! Do 30 kwietnia 2016 r. na adres mailowy j.klas[at]okn.edu.pl można nadsyłać propozycje postaci, które zostaną zilustrowane w Korowodzie. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko postaci oraz krótko uzasadnić swój wybór. Spośród nadesłanych propozycji ostatecznej selekcji dokonają animatorzy kultury z Ośrodka Kultury Norwida w konsultacji z historykami z Oddziału Dzieje Nowej Huty Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, kierując się kryterium reprezentatywności dla poszczególnych okresów dziejów kultury terenów Nowej Huty. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

 

Szczegółowe informacje:
Dział Animacji i Promocji Kultury
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 18, animacja[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

Maj 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u