Zapraszamy do śledzenia nowych propozycji kulturalnych na naszym profilu facebookowym (www.facebook.com/hutasztuki/).

W czerwcu przygotowaliśmy dla Was:

1-30.06 / W Nowej Hucie i na świecie – mistrzowie Malarstwa Materii – seria poświęcona wybitnym postaciom nurtu malarstwa materii, ekscentrykom, eksperymentatorom, wybitnym osobistościom twórczym, które wpłynęły na to jak dziś rozumiemy sztukę.
Zapoznamy się z głównymi twórcami światowymi, związanymi z nurtem Malarstwa Materii. Przyjrzymy się twórczości takich twórców jak Jean Tapies, Robert Rauschenberg, Jean Dubuffet i inni, którzy na przestrzeni lat 50. i 70. wnieśli do świata sztuki nową wartość znaczeniową i estetyczną – materię.

5, 19.06 / Abecadło kulturalne – seria edukacyjna, która przybliży najciekawsze terminy z obszaru sztuki wizualnej. Każdy, jednorazowy materiał postawi pytanie o jedno zagadnienie i udzieli na nie odpowiedzi.

26.06 / W czterech ścianach sztuki – seria wywiadów ze współczesnymi artystami w formie publikowanego zestawu pytań i odpowiedzi dotyczących obszaru sztuki, inspiracji, warsztatu pracy, pracy twórczej w nowej sytuacji – zawodowej, społecznej. Każdemu z zaproszonych artystów zadamy pytania, a posty z treścią wywiadów, opatrzone zdjęciami artysty, jego prac, wnętrza pracowni, publikowane będą na fanpage’u Huty Sztuki.

Szczegółowe informacje:
Katarzyna Zakrzewska
tel. 12 644 27 65 wew. 34 lub 25
k.zakrzewska@okn.edu.pl

Aktualności

Komentarze są wyłączone.